Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

M. Woś: Nie dla ideologii LGBT w środowiskach uniwersyteckich

D.Z. 14:36 10 września 2020
Sprzeciw Michała Wosia wobec szerzenia ideologii LGBT na uczelniach wyższych. pixfuel.com
Minister Środowiska Michał Woś (Solidarna Polska) na antenie Radia Plus wypowiedział się w kwestii promowania ideologii LGBT w środowiskach uniwersyteckich.

Jak podkreślił — Są jeszcze sprawy, które nie zostały zrealizowane jak [...] Kwestie związane ze wsparciem dla rodziny, kwestie związane z zakazem promowania ideologii LGBT na uczelniach, czy prowadzenie różnych studiów gender studies.

Woś powiedział jasno, że ni może być zgody na państwa na dofinansowywanie projektów deprawujących młodych ludzi w Polsce.

— Odnosi się to do ograniczenia finansowania programów, które w daleko idący sposób deprawują też młodych w szkołach. Na to nie powinno być zgody państwa polskiego. Państwo powinno kształtować agendę służącą umacnianiu polskości i więzi rodzinnych, bo silna rodzina to silna Polska i mamy to na sztandarach od zawsze.

Minister Środowiska zapowiedział natomiast, że w ciągu najbliższych kilku dni przedstawi projekt ustawy dotyczący organizacji i finansowania Parków Narodowych.

— Ta ustawa uporządkowałaby sprawy finansowe Parków Narodowych, żeby co roku nie musiały żebrać, poza tą standardową dotacją z budżetu państwa, żebrać po różnych NFOŚ-iach, czy funduszach leśnych, tylko żeby miały pewne stałe źródło finansowania. Chcę doprowadzić do sytuacji, żeby pula, którą będą dysponowały Parki, była stała. Dotacje budżetowe wystarczają na najpilniejsze potrzeby, a czasem nawet i na to nie. To wynika z pewnych zaszłości z lat 90., że Parki właściwie ustawiają się w kolejce i proszą NFOŚ, tak nie powinno być, finansowanie powinno być stabilne.

Rozmowa dostępna jest na kanale Youtube Radia Plus:

https://www.youtube.com/watch?v=BPoCPTbBDPg&feature=emb_logo 

Źródło: radioplus.pl, dorzeczy.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze