Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Łukasz Szumowski straci funkcję ministra zdrowia? Morawiecki odpowiada

RO 10:20 25 lipca 2020
Łukasz SzumowskiWikimedia Commons
Łukasz Szumowski po rekonstrukcji rządu straci funkcję ministra zdrowia? Coraz więcej pojawia się takich przesłanek.

Łukasz Szumowski ma być usunięty ze stanowiska ministra zdrowia? - W sprawie rekonstrukcji rządu nie zapadły decyzje, rozmowy trwają – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki pytany w Polsat News o rekonstrukcję rządu, zapowiedzianą przez prezesa PiS powiedział, że "nie ma tutaj decyzji". Przyznał, że sprawa była wśród wielu tematów piątkowego spotkania kierownictwa PiS.

Rozmawiamy w różnych konfiguracjach personalnych o tym, jak najlepiej ukształtować rząd, natomiast rekonstrukcja nie jest ani dobra, ani zła – powiedział premier. "Ona może być bardzo dobra, może być słabsza, w zależności od tego, jakimi będzie się charakteryzowała cechami – dodał szef rządu.

Zadeklarował, że jego celem jest, "żeby ten rząd po pewnej rekonstrukcji – jak głęboka ona będzie, tego jeszcze nie zadecydowaliśmy – był dynamiczny, żeby procesy decyzyjne przebiegały szybko, żeby procesy inwestycyjne mogły być łatwiejsze, bo na tym nam bardzo zależy".

Personalia to jest kwestia wtórna- zaznaczył.

Pytany, czy zostanie zredukowana liczba ministerstw powiedział: "taka opcja nie jest wykluczona, ale ostateczne decyzje tutaj jeszcze nie zapadły".

Podkreślił też, że decyzja o tym, czy Jarosław Gowin (Porozumienie) znów zostanie wicepremierem, musi zostać "wypracowana w ramach kierownictwa Zjednoczonej Prawicy", z udziałem Gowina i Jarosława Kaczyńskiego.

Łukasz Szumowski ma odejść z rządu? Premier Morawiecki rozwiewa wątpliwości

Premier pytany, czy minister zdrowia Łukasz Szumowski pozostanie w rządzie podkreślił: "Ja wobec pana ministra Szumowskiemu nie mam żadnych innych planów, mam nadzieję na współpracę z panem ministrem".

Ja jestem przede wszystkim przewdzięczny panu ministrowi Szumowskiemu za to, że tak wpiale bronił Polaków przed koronawirusem, za właściwe decyzje. Za to, że tak odważnie podejmował te decyzje i dzięki niemu przeszliśmy tę fazę w miarę suchą nogą, a jeżeli będzie druga fala, myślę, że się nauczyliśmy żyć coraz lepiej z tą epidemią–  zaznaczył szef rządu.

Według premiera zasługi Szumowskiego i świadectwo jego sprawności to również "gigantyczny skok cywilizacyjny w zakresie informatyzacji służby zdrowia: elektroniczne recepty, elektroniczne zwolnienia; coś, co się przez dziesięciolecie nie udało".

W ubiegłą niedzielę prezes PiS zapowiedział, że w rządzie "na pewno będą zmiany personalne", rząd ma być inaczej skonstruowany. Jarosław Kaczyński zadeklarował zarazem, że "premier zostaje".

 

Źródło: radiozet

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze