Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lubelskie: groźny wypadek na drodze. osobówka zderzyła się z łosiem

DZ 14:20 1 grudnia 2020
Wypadek - zderzenie z łosiemlubelska.policja.gov.pl
Do groźnego wypadku drogowego doszło wczoraj nad ranem w miejscowości Borów. Po zderzeniu samochodu osobowego z łosiem, 60 – letni kierowca skody stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przepust. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach, gdzie dzikie zwierzęta mogą przekraczać jezdnię.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godzinie 5:00 rano w miejscowości Borów gmina Gorzków. Dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego z łosiem.

Na miejsce pojechali policjanci wraz ze służbami ratowniczymi. Jak ustalili mundurowi, 60 – letni mieszkaniec Biłgoraja kierujący osobową skodą uderzył w łosia, który nagle wtargnął pod koła pojazdu. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i tam uderzył w przepust. Zwierzę zdołało uciec. 60 – latek z obrażeniami ciała został przewieziony na oddział ratunkowy krasnostawskiego szpitala.

Policjanci apelują o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze. Kiedy zbliżamy się do terenów leśnych czy odsłoniętych pól, na drogę  może nagle wybiec dziko żyjące zwierzę. Zdarza się to najczęściej tuż przed wschodem słońca i zaraz po zapadnięciu zmroku, dlatego zachowajmy szczególną ostrożność i zwolnijmy, aby mieć możliwość szybkiej, odpowiedniej reakcji. Może nas uchronić przed tragedią na drodze oraz uchronić nieświadome zwierzę. Zwracajmy również uwagę na znaki ostrzegawcze, które informują nas o zagrożeniach. Pamiętajmy, że zbyt duża prędkość w zderzeniu z choćby niewielkim zwierzęciem może być tragiczna w skutkach.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze