Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lubelski szpital chciał przekazać chorym na COVID-19 łóżka od WOŚP. Owsiak: Nie wyrażamy zgody

JJ 14:35 20 października 2020
Pixabay, CC0
Lubelski Szpital Neuropsychiatryczny wyposażony w sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwrócił się do fundacji z pytaniem, czy może przekazać pacjentom z COVID-19 kupione przez nią łóżka. Założyciel i szef WOŚP, Jerzy Owsiak kategorycznie odmówił i zamieścił na Facebooku emocjonalny post zatytułowany „Brońcie naszych łóżek”.

Jak wskazuje Owsiak, sprzęt jest przewidziany dla pacjentów z innego rodzaju schorzeniami.

– Kiedy wojewoda mazowiecki przekształcił 34 geriatryczne łóżka Szpitala Wolskiego w Warszawie na walkę z COVID-19 to z ogromnym żalem, ale staraliśmy się zrozumieć tę wyjątkową decyzję. Myśleliśmy, że to jednorazowe zdarzenie w obliczu rosnących potrzeb walki z pandemią – podkreślił lider WOŚP, wspominając, że kolejna tego rodzaju prośba nadeszła właśnie ze Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie, który chciał przekazać łóżka innej placówce w tym mieście. Tym razem Jerzy Owsiak podjął decyzję odmowną.

– Wysłaliśmy odpowiedź, że kategorycznie nie wyrażamy zgody na takie działanie. W totalnej zapaści psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej Fundacja WOŚP zakupiła kilka miesięcy temu 798 łóżek dla 34 oddziałów w Polsce. Uczyniliśmy pierwszy krok, aby tej zapaści spróbować przeciwdziałać – napisał na Facebooku założyciel WOŚP.

 

– Proszę więc podejmować odpowiedzialne decyzje, aby w przypadku walki z pandemią odpowiednio planować zakupy sprzętu medycznego – pouczył. Wskazał przy tym, że sprzęt jest polskiej produkcji i możliwy do zakupienia w krajowych fabrykach. W ocenie Owsiaka, kierowana przezeń fundacja, która przekazała prawie 50 mln zł na walkę z koronawirusem, „nie powinna na dzień dzisiejszy w podstawowych zadaniach zastępować państwa”.

 

Jak-u-ywa-maski-1

Źródło: Facebook

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze