Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

LOT umożliwia bezpłatną zmianę biletów. Powodem epidemia wirusa

BK 12:14 7 marca 2020
W związku z epidemią koronawirusa, LOT umożliwia bezpłatną zmianę daty podróży pasażerom posiadającym bilet zakupiony przed 31 marca na lot od 6 marca do 24 kwietnia – przekazała spółka. Rejs z nową datą musi się odbyć do 31 grudnia warunkiem jest zachowanie między innymi tej samej trasy.

"Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, Polskie Linie Lotnicze LOT począwszy od 6 marca wprowadzają bezpłatną możliwość zmiany daty podróży dla podróżnych posiadających bilety z naszej siatki połączeń. Oferta dotyczy biletów kupionych przed 31 marca, ważnych na podróże od 6 marca do 24 kwietnia 2020 roku” – poinformował LOT.

Jak przekazał LOT, możliwość bezpłatnej zmiany daty podróży można dokonać na rejsy, które mają się odbyć do 31 grudnia 2020 roku (liczy się data powrotu), pod warunkiem zachowania tej samej trasy i klasy rezerwacyjnej.

„Jeżeli pasażer wybierze datę rejsu, w której oryginalnie wybrana klasa rezerwacyjna nie jest dostępna, konieczne będzie uregulowanie różnicy wynikającej z aktualnie dostępnej taryfy” – wyjaśnił przewoźnik.

Zgodnie z warunkami taryfy

Zaznaczono, że ewentualny zwrot biletu może zostać dokonany jedynie w zgodzie z zastosowanymi warunkami taryfy oryginalnego biletu. „Opłaty za zmianę rezerwacji są zniesione w wyżej opisanych przypadkach. Zmiana trasy nie jest możliwa” – wskazano.

Spółka przekazała, że zmiany rezerwacji można dokonać bezpośrednio korzystając z formularza online, poprzez LOT Contact Center, a także za pośrednictwem wiadomości na Facebook-u (Messenger).

Na zmianę rezerwacji biletu zdecydowała się także Lufthansa. „Linie lotnicze należące do Lufthansa Group, czyli Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines, Brussels Airlines oraz Air Dolomiti, wprowadzają dla swoich klientów bardziej elastyczne możliwości zmiany rezerwacji” – poinformowała w piątek w komunikacie Lufthansa.

Jak przekazał niemiecki przewoźnik, Lufthansa Group odstąpi od opłat za zmianę rezerwacji biletów zakupionych od 6 marca do 31 marca 2020 roku. Pasażerowie będę mieli możliwość jednorazowej zmiany terminu podróży na dowolną datę przed 31 grudnia 2020 roku – niezależnie od tego, jaki bilet kupili.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 roku na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei. W Polsce do tej pory stwierdzono pięć przypadków zarażeń nowym koronawirusem, na całym świecie – ponad 100 tysięcy, zmarło około 3,5 tysiąca osób.

Źródło: PAP, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze