Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

LOT na nowo powita Boeingi 737 MAX. Samoloty dwa lata nie były w użytku

ar 18:43 24 marca 2021
W swojej flocie LOT ma 5 maszyn typu Boeing 737 MAX.Wikipedia
Pierwszy rejs pasażerski odbędzie się z Warszawy do Oslo, inaugurując powrót do lotów realizowanych tego typu maszynami - podała w środę spółka. B737 MAX, w zależności od zapotrzebowania, będą wykonywały loty do miast w Europie.

Kilka tygodni temu LOT zapowiadał, że będzie chciał włączyć Boeingi 737 MAX 8 do wakacyjnej siatki połączeń. Kilka dni temu pierwsza z pięciu maszyn, którymi w tej chwili dysponuje przewoźnik, przeszła testy w powietrzu. Dziś po raz pierwszy leci z pasażerami na pokładzie. W sumie PLL LOT zamówił 15 tego typu maszyn. Wśród polskich przewoźników posiada je także linia Enterair.

W swojej flocie LOT ma 5 maszyn typu Boeing 737 MAX, a każda z nich może zabrać na pokład do 186 pasażerów. Obecnie dwa MAX’y otrzymały już certyfikat uprawniający do lotów z pasażerami, wydawany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Kolejny, trzeci egzemplarz został skierowany do bazy serwisowej LOTAMS na tak zwany przegląd ciężki. Ostatnie dwa samoloty znajdują się obecnie w Lublinie, gdzie czekają na przebazowanie.

Na początku tego roku Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego dopuściła użytkowanie tego typu samolotów. Konieczna była jednak modyfikacja oprogramowania, dodatkowe szkolenia dla pilotów, a także testy w powietrzu.

 

 

Źródło: polskieradio24.pl/twitter@LOTPLAirlines

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze