Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Łódzki magistrat agitował na rzecz Trzaskowskiego. PiS złożył skargę do PKW

AS 17:57 6 lipca 2020
Rafał Trzaskowski, / TVP Info/printscreen
Prawo i Sprawiedliwość złożyło skargę do Państwowej Komisji Wyborczej i prokuratury na agitację wyborczą prowadzoną przez Urząd Miasta Łodzi na rzecz Rafał Trzaskowskiego – potwierdził to w poniedziałek PAP przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS poseł Krzysztof Sobolewski.

Do Państwowej Komisji Wyborczej i prokuratury została złożona skarga na agitację wyborczą prowadzoną na stronach internetowych i za pośrednictwem profili społecznościowych Urzędu Miasta Łodzi na rzecz kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego – poinformował w poniedziałek przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS (KWPiS) poseł Krzysztof Sobolewski.

 

"To wykorzystywanie instytucji samorządowej do prowadzenia kampanii kandydatowi KO na prezydenta Rafałowi Trzaskowskiemu" – mówił PAP Sobolewski.

 

"Przecież to złamanie Kodeksu wyborczego. Tak jak jest zakaz prowadzenia kampanii na terenie instytucji rządowych, samorządowych, w budynkach samorządowych, na przykład w szkołach, tak samo ten zakaz dotyczy włączania się administracji samorządowej w kampanię" – podkreślił szef KWPiS.

 

Krzysztof Sobolewski dodał, że formalnie wniosek ze skargą do PKW i prokuratury na agitację wyborczą prowadzoną w internetowych witrynach łódzkiego magistratu złożono w piątek.

 

"Nie chcieliśmy tego nagłaśniać, ale skargę do PKW i prokuratury złożyliśmy formalnie już w piątek" – powiedział PAP przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS.

 

Na oficjalnej stronie urzędu miasta na Facebooku przed wiecem kandydata KO w ub. piątek umieszczono zaproszenie – baner opracowany przez komitet wyborczy KO na spotkanie z Rafałem Trzaskowskim.

 

"Na oficjalnej stronie urzędu miasta na Facebooku, przed wiecem kandydata KO w ub. piątek, umieszczono zaproszenie na spotkanie z Rafałem Trzaskowskim w formie oficjalnego materiału wyborczego należącego do komitetu polityka KO – powiedział PAP w niedzielę radny łódzkiego PiS Sebastian Bulak

 

 

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze