Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Liban: Przełożono odczytanie wyroku na terrorystach z Hezbollahu

20:40 5 sierpnia 2020
żołnierze Hezbollahuwikimedia.org
Przełożono na 18 sierpnia odczytanie wyroku w procesie czterech oskarżonych o zabójstwo byłego libańskiego premiera Rafika Haririego w zamachu bombowym w 2005 roku.

Oskarżeni to czterej członkowie szyickiego Hezbollahu. Ciąży na nich oskarżenie o zaplanowanie zamachu w Bejrucie, który doprowadził do wojny domowej w Libanie. W eksplozji ładunku wybuchowego ukrytego w ciężarówce 14 lutego 2005 roku zginął premier Hariri i ponad 20 innych osób. Ponad 200 ludzi odniosło obrażenia.

Proces trwał od 2014 roku, a odczytanie wyroku miało się odbyć w piątek. Mający siedzibę w Holandii Trybunał Specjalny ds. Libanu orzekł, że odczytanie wyroku powinno zostać odłożone przez szacunek dla ofiar wtorkowej eksplozji w Bejrucie.

Asadowi Sabrze i Hasanowi Oneisi zarzuca się dostarczenie telewizji Al-Dżazira sfabrykowanego nagrania wideo, w którym zamach przypisano fikcyjnemu ugrupowaniu.

Oskarżonych nie ma jednak na miejscu i są sądzeni zaocznie, ponieważ Hezbollah odrzucił oskarżenia i odmówił wydania podejrzanych mimo międzynarodowego nakazu aresztowania.

Źródło:

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze