Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lewica ukarze swoich posłów po przegranym głosowaniu. "To, co stało się dzisiaj jest bardzo złe"

A.N 16:16 19 grudnia 2019
Twitter
Sekretarz klubu Lewicy Dariusz Wieczorek zapowiedział, że posłowie którzy nie usprawiedliwili swojej nieobecności podczas czwartkowego głosowania zostaną ukarani. – Będą to kary wynikające z regulaminu klubu - powiedział.

W czwartek na Konwencie Seniorów zgłoszono sprzeciw wobec uzupełnienia porządku obrad o projekt PiS ws. zmian w sądownictwie. W głosowaniu większość sejmowa zdecydowała jednak że posłowie zajmą się projektem ustawy, autorstwa PiS.

Głosowało 394 posłów, za uzupełnieniem porządku obrad było 201, przeciw 193, nikt nie wstrzymał się od głosu. Udziału w głosowaniu nie wzięło 66 posłów, w tym 34 z PiS, 11 z Koalicji Obywatelskiej, 12 z Lewicy, 7 z PSL-Kukiz15 oraz 2 z Konfederacji.

Za uzupełnieniem porządku obrad byli tylko posłowie PiS, wszyscy pozostali głosowali przeciw.

– To, co stało się dzisiaj jest bardzo złe, co do tego nie ma żadnych wątpliwości – stwierdził sekretarz klubu Lewicy Dariusz Wieczorek.

– Będę wnioskował do prezydium klubu o ukaranie posłów, których nie było, a nie usprawiedliwiali wcześniej swojej nieobecności. Będą to kary regulaminowe, wynikające z regulaminu klubu – zapowiedział Wieczorek.

– Mogę za to jedynie przeprosić – dodał.

W głosowaniach udziału nie wzięła m.in. posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska. Na Twitterze w odpowiedzi na zarzuty jednej z użytkowniczek napisała:

– Nie zna Pani mojej sytuacji życiowej, więc proszę nie zabierać stanowiska w tej sprawie. Godzę pracę i opiekę nad dzieckiem już od wielu lat. Akurat dzisiaj nie mógł mnie zastąpić NIKT –

Źródło: niezależna.pl

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze