Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lewandowski: Okres wyborczy to sezon łowczy dla demagogów i populistów

zm 7:29 4 maja 2015
Flickr/ Piotr Drabik/ CC BY 2.0
- Powinna powstać nowa ordynacja podatkowa - mówił w Polskim Radiu Janusz Lewandowski, były komisarz UE ds. budżetu oraz deputowany do Parlamentu Europejskiego. Polityk podkreślaj w rozmowie z dziennikarzem Polskiego Radia, że pozostawienie miejsca na wątpliwości w rozstrzyganiu spraw podatkowych to "raj dla doradców podatkowych".

Jak tłumaczył Janusz Lewandowski, w czasie kampanii wyborczej wiele tematów, w tym kwestia zmian w systemie podatkowym "ucieka".

Miesiąc temu "Rzeczpospolita" podała, że rząd nie zamierza zgadzać się na prezydencki pomysł ws. ordynacji podatkowej, zgodnie z którym wątpliwości rozstrzygać na korzyć podatnika. Powodem miały być obawy, że w związku z nowymi rozwiązaniami znacząco zmniejszą się wpływy do budżetu. Jednocześnie resort finansów zapewnił, że wszystkie potrzebne rozwiązania znajdą się w tworzonej na 2017 rok nowej ordynacji podatkowej.

- To tak jakbyśmy nie wierzyli, że możemy zbudować jasne prawo - mówił Lewandowski. - Jeśli są wątpliwości, to jest raj dla doradców podatkowych (...) nie chodzi o to by stworzyć system, który będzie rajem dla doradców podatkowych - tłumaczył.

- Jeśli wybudujemy jedną normę, patent jako magiczne rozwiązanie (...) który to patent wynika z przeświadczenia, że w Polsce nie można zbudować jasnego prawa to ugrzęźniemy w niejasnościach - stwierdził polityk, podkreślając, że w Polsce potrzebna nowa ordynacja wyborcza, ale także usunięcie umów śmieciowych oraz podwyższenie kwoty wolnej od podatku. - Trzeba to budować w taki sposób, aby nie wypychać ludzi, którzy maja legalne zatrudnienie w szarą strefę, aby pracodawcom chciało się zatrudniać - dodał.

Lewandowski podkreślił równocześnie, że okres kampanii wyborczej jest wyjątkowo trudny jeśli chodzi w wprowadzanie zmian prawnych. - Okres wyborczy to sezon łowczy dla demagogów i populistów (...) minister Szczurek jako minister finansów musi dbać o to by ten budżet się składał - podsumował.

Źródło: Polskie Radio, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze