Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lemaniak o nowym pomyśle Jakiego: Jeżeli chodzi o 19. dzielnicę, to trochę szczęka mi opadła

PR 8:39 11 września 2018
Telewizja Republika
Red. Aleksander Wierzejski w poranku Telewizji Republika, rozmawiał z publicystką portalu niezależna.pl Lidią Lemaniak. - Ludzie widzą jak rządzi obóz Zjednoczonej Prawicy. Widzą, że można mu zaufać. Że on zrealizuje obietnice – powiedziała Lemaniak.

 

Na początku rozmowy publicystka wskazała, że uczestniczyła w jednodniowej wizycie Marszałka Kuchcińskiego w Czechach. W Pradze marszałek Sejmu razem z delegacją czeską i węgierską złożył kwiaty w miejscu upamiętniającym samospalenie Jana Palacha i Jana Zajica. Marek Kuchciński powiedział, że mimo tragicznych wydarzeń 1968 roku Polska i Czechy tworzą wspólnotę interesów i celów, przypominając wysłanie polskiego wojska przez Jaruzelskiego w celu stłumienia Praskiej Wiosny. Lemaniak stwierdziła, że wizyta marszałka Kuchcińskiego w Czechach, była bardzo owocna.

Publicystka powiedziała także o swoich wrażeniach z rozmów z kandydatami Zjednoczonej Prawicy na prezydentów miast.

- Na pewno łączy ich młodość i chęć do zmian. Brałam udział w StreamUp-ie, kandydatów. Rozmawiałam m.in. z Kacprem Płażyńskim, on powiedział, że dopiero rozpędza się jego kampania – powiedziała.

Lidia Lemaniak skomentowała także ostatni pomysł Patryka Jakiego na utworzenie w Warszawie 19. dzielnicy.

- To nie jest projekt który powstanie w rok. Warszawa po 12 latach rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz potrzebuje zmiany. Jaki jest krystalicznie uczciwym człowiekiem w odróżnieniu od Hanny Gronkiewicz-Waltz i nie boi się działać. Jeżeli chodzi o 19. dzielnicę to trochę szczęka mi opadła. To ma połączyć - o czym mówił już Jaki, prawą i lewą stronę Wisły. Jest rozbieżność między dzielnicami i ta dzielnica ma być takim połączeniem. Ma powstać obok Wisły na terenach Żoliborza m.in., bardzo innowacyjny i ciekawy projekt. To ogromne przedsięwzięcie na 30 lat. Ściągnie do Warszawy inwestorów i turystów - wiemy wszyscy jak wygląda Dubaj. To pomysł dobry, nowoczesne wieżowce, transport wodny, domy pokryte zielenią – opowiadała o projekcie Lemaniak.

Publicystka skomentowała także działania Rafała Trzaskowskiego, który najpierw był przeciwny dalszej rozbudowie metra, a po tym jak pomysł Patryka Jakiego o dalszej rozbudowie i kolejnych liniach metra spotkał się z przychylnością Warszawiaków, sam głosił, że zamierza budować kolejne linie podziemnej komunikacji.

Lidia Lemaniak przekazała, ze wg niej Patryk Jaki ma realne szanse na wygranie.

- Ludzie widzą jak rządzi obóz Zjednoczonej Prawicy. Widzą, że można mu zaufać. Że on zrealizuje obietnice – powiedziała.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze