Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Legnica: Prokuratura Okręgowa od piątku z nowym kierownictwem

ASy 12:48 20 września 2020
Zbigniew Harasimiuk wraca do Jeleniej Góry, by zarządzać tamtejszą Prokuraturą OkręgowąPixabay/Edward Linch
Od piątku nowym zwierzchnikiem Prokuratury Okręgowej w Legnicy został Sebastian Kluczyński z Prokuratury Rejonowej w Głogowie. Zastąpi on kierującego nią od kwietnia 2016 roku Zbigniewa Harasimiuka, który wraca do Jeleniej Góry, by z kolei zarządzać tamtejszą Prokuraturą Okręgową.

W legnickiej Prokuraturze Okręgowej Sebastian Kluczyński zajmował się m.in. głośnym śledztwem w sprawie śmierci głogowskiego radnego Pawła Chruszcza. W grudniu 2019 roku Prokuratura Okręgowa zakończyła sprawę wydając postanowienie o umorzeniu. Wynika z niego, że radny sam popełnił samobójstwo, z czym nie zgadzają się z tym bliscy Chruszcza.

Grupa dziennikarzy w składzie: Blanka Aleksowska, Karolina Baca-Pogorzelska i Wojciech Wybranowski opublikowała w serwisie Wirtualna Polska dwa reportaże śledcze, które wskazują na błędy popełnione przy okazji tej sprawy przez policję oraz prokuraturę.


- Bardzo dobrze oceniam pana prokuratora. Prowadzi bardzo wiele poważnych spraw. Jest bardzo doświadczony i rzetelny – mówił dwa lata temu o Sebastianie Kluczyńskim prokurator Zbigniew Harasimiuk w rozmowie z dziennikarzem Polskiego Radia. Komentował on wówczas zastrzeżenia brata Pawła Chruszcza co do toczącego się śledztwa:

- Z całym szacunkiem, ale w naszej procedurze nie przewidziano możliwości wyboru przez pokrzywdzonego prokuratora, który ma prowadzić sprawę. Polecenie jej prowadzenia w Prokuraturze Okręgowej w Legnicy wydał Prokurator Generalny. Jeśli strona ma jakieś wątpliwości dotyczące bezstronności danej osoby, to istnieje w kodeksie wniosek o wyłączenie prokuratora, a takie pismo do nas nie wpłynęło.

Źródło: 24legnica.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze