Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Legalna aborcja do 12. tygodnia, in vitro finansowane z budżetu państwa, czy edukacja seksualna w szkołach... Wiosna ogłasza "Konstytucję Kobiet"

am 20:21 8 marca 2019
Facebook/ Wiosna Biedronia
Gwarancja finansowania in vitro z budżetu państwa, legalna aborcja do 12 tygodnia ciąży, wprowadzenie „rzetelnej” edukacji seksualnej w szkołach – to tylko niektóre z postulatów "Konstytucji Kobiet", zaprezentowanej przez Sylwię Spurek z ugrupowania "Wiosna".

Sylwia Spurek z Wiosny Roberta Biedronia przedstawiła we Wrocławiu projekt "Konstytucji Kobiet" – dziesięciopunktowego programu "poprawy sytuacji kobiet w Polsce". Dokument zawiera m.in., postulaty zrównania płac kobiet i mężczyzn w spółkach skarbu państwa, gwarantowanej emerytury minimalnej w kwocie 1600 zł czy wprowadzenie edukacji "antyprzemocowej".

W postulatach zawarto gwarancje wysokich standardów opieki okołoporodowej, zapewnienie miejsc w żłobkach, systematyczne wsparcie osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz ściąganie alimentów przez administrację skarbową.

Propozycje nie dotyczą jedynie rozwiązań o charakterze ekonomicznym. Wiosna wskazuje na potrzebę legalizacji aborcji do 12. tygodnia ciąży, finansowanie in vitro z budżetu państwa czy wprowadzenie "rzetelnej edukacji seksualnej" w szkołach.

Sylwia Spurek wykłada Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Polskiej Akademii Nauk. Jako ekspert zasiada w European Institute for Gender Equality, Gender Equality Unit i United Nations Population Fund". Od 2015 do 2019 r. była zastępczynią Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Obecnie współtworzy nowe ugrupowanie Roberta Biedronia.

Źródło: polsatnews.pl, pch24.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze