Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Latos: polskie państwo jest finansowo gotowe na walkę z koronawirusem

M.N. 19:45 9 marca 2020
Telewizja Republika
Państwo polskie finansowo jest gotowe na walkę z koronawirusem - powiedział na antenie Telewizji Republika w programie „Dziennikarski poker” Tomasz Latos, poseł PiS, przewodniczący sejmowej komisji zdrowia, który był gościem red. Adriana Stankowskiego.

Prezydent Andrzej Duda na wtorek na godz. 11.00 zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego - poinformował PAP w poniedziałek dyrektor biura prasowego kancelarii prezydenta Marcin Kędryna.

W Polsce jak dotąd potwierdzono 17 przypadków koronawirusa. W poniedziałek po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 467 osób w kraju jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem; 1014 osób objęto kwarantanną, a 7110 przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.   

Sytuacja jest dynamiczna stąd takie reakcje prezydenta. To pokazuje, że prezydent obserwuje to co się dzieje i reaguje na bieżąco – powiedział nam Latos.

Opozycja negatywnie o specustawie

W niedzielę 8 marca weszła w życie ustawa ws. szczególnych rozwiązań związanych z koronawirusem. Dzień wcześniej podpisał ją prezydent Andrzej Duda. Dotychczas w Polsce potwierdzono sześć przypadków zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2, wywołującym chorobę COVID-19. Na świecie liczba zakażonych przekroczyła 105 tys., a zgonów - 3,5 tys.

Widocznie taka narracja się przebija i ponownie wraca w szeregi opozycji. (…) Ta specustawa była konieczna, co więcej otwartość ze strony rządu była bardzo duża w tym zakresie – podkreślił Latos.

W jego ocenie w tej sprawie trzeba działać w zgodzie z odpowiedzialnością. – Mądra i konstruktywna opozycja powinna współpracować. Pojawiają się nowe zachorowania, dlatego warto się zastanowić nad tym jutro podczas RBN – dodał.

We Włoszech zmarły już 463 osoby zarażone koronawirusem - poinformowano w poniedziałek na codziennej konferencji prasowej w siedzibie Obrony Cywilnej w Rzymie. W ciągu doby zanotowano 97 zgonów. Liczba zarażonych obecnie w całym kraju to prawie 8 tysięcy.

Wydaje mi się, że we Włoszech zareagowano zbyt późno i zabrakło konsekwencji. Osoby, które przebywają w kwarantannie powinny być zdyscyplinowane, tego chyba zabrakło stąd taka sytuacja – wyjaśnił nam Latos.

Nadmienił, że polski rząd wyciąga wnioski z działań podjętych we Włoszech.

My zareagowaliśmy wielotorowo, aby nie trzeba było użyć uchwalonej specustawy, ale w razie takiego przypadku mamy narzędzia gotowe do takich działań – tłumaczył.   

Zapewnił, że środki na walkę z koronawirusem są zapewnione. – Państwo polskie finansowo jest gotowe na walkę z koronawirusem – zaznaczył.

 

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze