Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kwieciński: historycznie dobre wyniki finansowe grupy kapitałowej PGNiG

RO 12:25 20 sierpnia 2020
Siedziba PGNiG w WarszawieWikimedia Commons
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) nie ma planów wypłaty dywidendy zaliczkowej za 2020 rok. Spółka nie zamierza także zmieniać swojej polityki dywidendowej w przygotowywanej aktualizacji średnioterminowej strategii.

Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński w trakcie czwartkowej telekonferencji zaznaczył: „z perspektywy zarządu chciałbym zapewnić, że chcemy kontynuować naszą politykę dywidendową".

- Nie chcemy też rekomendować żadnej dywidendy zaliczkowej, chcemy trzymać się naszej standardowej polityki wypłacania dywidendy raz w roku - wskazał prezes PGNiG.

Odniósł się też do kwestii inwestycji. - Zapewniam, że po rekordowo wysokich wydatkach w zeszłym roku, również w tym roku CAPEX będzie bardzo dobry we wszystkich naszych segmentach - zaznaczył prezes PGNiG.

Jednym z celów aktualizacji strategii spółki jest odświeżenie planów inwestycyjnych na następne lata.

- Myślę, że będą pozytywne niespodzianki, nie można osiągać dobrych wyników bez inwestycji - podkreślił Jerzy Kwieciński.

Aktualizacja strategii ma, co zrozumiałe, uwzględniać ogłoszone niedawno plany połączenia gazowego koncernu z PKN Orlen. Natomiast nie zmieni się to, że priorytetem dla PGNiG pozostanie sektor ciepłowniczy. PGNiG liczy przy tym na efekty synergii w segmencie wydobywczym oraz detalicznym dzięki fuzji z Orlenem.

Niebawem PGNiG może poinformować o zakończeniu realizowanej wspólnie z Tauronem inwestycji w blok gazowy w Stalowej Woli. Prezes PGNiG nie wyklucza żadnej opcji dotyczącej ewentualnego zwiększenia udziałów spółki w tym projekcie, jednak nie podał szczegółów. Wskazał tylko, że PGNiG ma ciągle duży apetyt na aktywa ciepłownicze.

Natomiast pytany o udział PGNiG w akcjonariacie Polskiej Grupy Górniczej prezes Kwieciński wskazał, że PGNiG nie zna się dobrze na aktywach górniczych i chce jedynie jak najlepiej wypełniać swoją rolę w tej spółce jako inwestor finansowy. 

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) to największe polskie konsorcjum wydobywające ropę naftową i gaz ziemny. Spółka zajmuje się ponadto poszukiwaniem złóż tych surowców, a także ich importem. Działalność PGNiG obejmuje również dystrybucję paliw płynnych oraz gazowych.

Źródło: WNP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze