Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kursantka śmiertelnie potrąciła egzaminatora! Nowe informacje ws. tragedii podczas egzaminu na prawo jazdy

A.N 19:36 31 grudnia 2019
pixabay
Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 68-letniej kursantce, która śmiertelnie potrąciła egzaminatora w Rybniku. Biegli psychiatrzy stwierdzili u kobiety ograniczoną poczytalność.

Tragedia rozegrała się 24 czerwca na placu manewrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rybniku. 68-latkakobieta, podczas egzaminu na prawo jazdy, potrąciła 35-letniego egzaminatora. Mężczyzna na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

30 grudnia do sądu w Rybniku trafił akt oskarżenia przeciwko 68-latce. Według informacji przekazanych przez  "Dziennik Zachodni", kobieta nie przyznaje się do winy. Odmówiła także składania wyjaśnień. Biegli psychiatrzy i psycholog stwierdzili u niej ograniczoną poczytalność. Sąd może w takim przypadku zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, ale nie musi.

Wiadomo też, że przed egzaminem kobieta zażyła pewien lek. Biegli musieli stwierdzić, czy miał on wpływ na zdolności psychomotoryczne. Analiza wykazała jednak, że stwierdzone stężenie środka we krwi nie miało wpływu na zdolności psychomotoryczne u podejrzanej.

 

Źródło: Dziennik Zachodni

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze