Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kukiz: nie wolno działać politycznie myśląc o przyszłych pokoleniach na zasadzie doraźnej

JD 13:32 6 grudnia 2020
Lider Kukiz'15, poseł Paweł Kukiz na sali obrad w Sejmie. PAP/Radek Pietruszka
W drugiej części programu “Polityczna Kawa” gościem red. Tomasza Sakiewicza był Paweł Kukiz.

- Spodziewałem się, że prędzej czy później do takiej sytuacji dojdzie. […] Mamy nowe otwarcie. Czuję się bardziej komfortowo, bo w tym małżeństwie z rozsądku było więcej rozsądku niż miłości - powiedział Paweł Kukiz.

- Przyszedłem do parlamentu nie po to, żeby siedzieć, tylko realizować swoje postulaty. […] Święte są dla mnie postulaty i to jest podstawa jakichkolwiek rozmów z każdym - wyjaśnił polityk. 

- Mój światopogląd w ogólnym ujęciu jest prawicowy, centroprawicowy. Dla mnie dwa podstawowe filary demokracji, obligatoryjne referenda i bierne prawo wyborcze dla wszystkich to istota mojej działalności politycznej - wyjaśnił Kukiz.


Na pytanie red. Tomasza Sakiewicza czy PSL jest uzależniony od Niemiec, polityk odpowiedział:

- Od pieniędzy są najbardziej uzależnieni. Moje przepadły. Umawialiśmy się na spożytkowanie 20% subwencji. 20% subwencji będzie przeznaczone na cele zgodne ze statutem PSL, ale wskazane przez Pawła Kukiza. [...] Niestety koledzy z PSL-u nie byli skłonni. Brałem pod uwagę sytuację taką, że mogą tych umów nie dotrzymać. To głosowanie było pretekstem, by PSL nie musiał się wywiązać z umowy finansowej.

 


- Jestem przekonany, że przedłużenie tych negocjacji na pewno nastąpi. […] Jedno jest pewne, ludzie oddawali życie za ojczyznę, za skrawek wolności za suwerenność. Nie wolno działać politycznie myśląc o przyszłych pokoleniach na zasadzie doraźnej - szybko bierzmy w tej chwili, bo nam potem nie dadzą - zaapelował Paweł Kukiz.

- Każdy ułamek ryzyka, które może się ziścić w postaci utraty rąbka suwerenności, jest niedopuszczalne za żadne pieniądze. Co do tego nie mam żadnych wątpliwości - podsumował polityk.


Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze