Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kuczmierowski: Chcemy jak najszybciej zaszczepić jak najwięcej Polaków

JJ 20:29 25 stycznia 2021
Szczepienia - zdj. ilustracyjnePixabay, CC0
W programie „Dziennikarski Poker” gościem redaktora Adriana Stankowskiego był prezes Agencji Rezerw Materiałowych, Michał Kuczmierowski. Rozmowa dotyczyła opóźnienia dostawy szczepionek Moderny.

– To prawda, mamy informację Moderny, że planowana na jutro dostawa nastąpi dopiero w weekend. Natomiast dziś nie robi to na nas dużego wrażenia i nic nie powinno przykryć również tego, że ten tydzień jest wyjątkowym tygodniem dla Narodowego Programu Szczepień - wskazał Kuczmierowski.

– Rozpoczęliśmy dziś bowiem szczepienia powszechne, szczepienia populacyjne naszych seniorów. I to jest ta dobra informacja, bo do tej pory realizowaliśmy dostawy i szczepienia w około 600 punktach, dzisiaj zrobiliśmy dystrybucję do niemal 6 tys. punktów, które właśnie dzisiaj rozpoczęły szczepienia seniorów i na tej informacji się koncentrujemy - podkreślił. 

– Moderna to oczywiście producent dla nas ważny, te kolejne dostawy mają być zdecydowanie większe. Natomiast na kolejnym etapie te 70 tys., których spodziewamy się do końca stycznia są jakby mniejszością, jeśli chodzi o skalę, w której się poruszamy - dodał rozmówca red. Stankowskiego.

– Tylko w tym tygodniu zaszczepimy ok. 400 tys. Polaków - zwrócił uwagę. 

– Rzeczywistość pokazała, że zapasy, rezerwy, które były przygotowane na ten kryzys, okazały się potrzebne właśnie dziś. Z tych rezerw bierzemy szczepionki, dlatego niezagrożone są kolejne dawki, szczepienia populacyjne seniorów, dlatego mogliśmy kontynuować szczepienia grupy 0, że w odpowiednim momencie założyliśmy bufor bezpieczeństwa, z którego teraz korzystamy - podkreślił prezes Agencji Rezerw Materiałowych.

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze