Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kuchciński po wizycie w Bundestagu: Chcemy być w UE, chcemy Europy solidarnych państwa a NIE federacji!

sm 15:12 1 lutego 2018
- Polska jest państwem suwerennym, parlament podejmuje suwerenne decyzje - powiedział w czwartek w Berlinie marszałek Sejmu Marek Kuchciński (PiS), pytany o projekt ustawy Knesetu uznającej nowelizację ustawy o IPN za negowanie Holokaustu.

Polska jest państwem suwerennym, parlament podejmuje suwerenne decyzje - powiedział w czwartek w Berlinie marszałek Sejmu Marek Kuchciński (PiS), pytany o projekt ustawy Knesetu uznającej nowelizację ustawy o IPN za negowanie Holokaustu. "Tę inicjatywę znam z opinii medialnych formułowanych w różnych enuncjacjach prasowych, a więc do tego trzeba podchodzić ostrożnie" - zastrzegł Kuchciński odpowiadając na pytania dziennikarzy podczas briefingu po spotkaniu z przewodniczącym Bundestagu Wolfgangiem Schaeuble.

"Mogę powiedzieć tylko tyle, że Polska jest państwem suwerennym; parlament - Sejm i Senat - podejmuje suwerenne decyzje w imieniu narodu polskiego, z pierwszorzędną troską i obowiązkiem dbania o interesy obywateli Polski" - dodał marszałek Sejmu.

Kolejnym tematem o który był pytany Marszałek Sejmu dotyczył relacji i współpracy polsko-niemieckiej: - Wydaje mi się, że są bardzo duże szanse na poprawę klimatu relacji polsko-niemieckich, ale przed nami jest ogromna praca (...) Ale przed nami jest ogromna praca, polegająca m.in. na potrzebie włączenia się parlamentów, posłów i deputowanych do Bundestagu, nie tylko w kategoriach dotychczasowej praktyki spotkań grup bilateralnych, niektórych komisji sejmowych czy spotkań prezydiów Bundestagu i Sejmu, ale także zainicjowanie zapowiedzianych czy omawianych przed laty wizytacji grup parlamentarzystów polskich w Niemczech i niemieckich w Polsce, w różnych częściach Niemiec i Polski, nie tylko w Berlinie i Warszawie" - zauważył Kuchciński.

Dodał, że celem tych wizytacji byłoby "lepsze poznanie spraw" interesujących oba kraje oraz ułatwienie stosunków między Polską a Niemcami. "To składa się na wielki plan przełamywania barier i granic, które po czasach komunistycznych tkwią w UE" - podkreślił.

 

 

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze