Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ks. Zbigniew Kras nowym kapelanem Prezydenta RP."Będzie doskonałym duchowym przewodnikiem w dziele naprawy Rzeczypospolitej"

zm 15:28 16 sierpnia 2015
facebook.com/andrzejduda
"Zwróciłem się do Księdza Proboszcza, żeby towarzyszył mojej służbie dla Rzeczpospolitej, którą rozpoczynam właśnie w Pałacu Prezydenckim, ponieważ wiem, jak dobrze rozumie Ksiądz znaczenie słów wspólnota i solidarność" – napisał prezydent Duda, w liście do proboszcza Zbigniewa Krasa z Lipnicy Murowanej oraz jego parafian. Od poniedziałku Ks. Kras przeniesie się do Pałacu Prezydenckiego, gdzie będzie pełnił funkcję prezydenckiego kapelana.

"Wyrażam wielką wdzięczność Księdzu, że zgodził się pełnić posługę Kapelana Prezydenta Rzeczypospolitej" – napisał Andrzej Duda w liście skierowanym do nowego kapelana oraz jego parafian.

Prezydent podziękował także mieszkańcom Lipnicy Murowanej, gdzie do dzisiaj ks. Kras jest proboszczem. "Wiem, że to była trudna decyzja dla Księdza Proboszcza, który nie tylko od lat jest związany z Lipnicą Murowaną, ale przede wszystkim pełni rolę prawdziwego autorytetu dla Was współtworzących lokalną społeczność. To również trudna chwila dla całej parafialnej wspólnoty, która wraz z przenosinami oddanego duszpasterza do Warszawy traci swojego kapłana, przyjaciela i kustosza skarbów narodowej kultury" – napisał Duda.

Jak wyjaśnił, wybór proboszcza Lipnicy Murowanej wynika z pewności, że ks. Kras "będzie doskonałym duchowym przewodnikiem w dziele naprawy Rzeczypospolitej", co udowodnił poprzez swoją posługę duszpasterską i pracą na rzecz lokalnej wspólnoty.

"To z Waszej społeczności wyszedł kiedyś święty Szymon, z tą ziemią związana jest św. siostra Urszula Ledóchowska. Niech dzisiaj patronują i wspierają Waszego duszpasterza w dalszej pracy dla Kościoła i Ojczyzny" – zakończył swój list prezydent.

Ks. Zbigniew Kras przeniesie się do pałacu już w poniedziałek, przejmując obowiązki kapelana prezydenta RP.

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze