Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ks. Pawlukiewicz o tym, czym tak naprawdę jest homoseksualizm i ...

sm 21:33 6 września 2016
Faustyna 2016
Ksiądz Piotr Pawlukiewicz - jeden z najwybitniejszych duszpasterzy w Polsce, kapłan dzięki któremu nawróciło się mnóstwo poszukujących i wątpiących, wyjaśnia czarno na białym czym jest homoseksualizm, jaki ma do niego stosunek Kościół katolicki. Warto posłuchać!

Ks. Pawlukiewicz mówi, że trwa spór o między psychologami, antropologami, katolikami i całym światem o to, "czy homoseksualizm może być wrodzony?". - Są ludzie, którzy mówią, że homoseksualizm nie jest wrodzony, każdy człowiek rodzi się zgodnie ze swoją naturą, której nie może zmienić, a homoseksualizm powstaje w wyniku jakiś wypaczeń, w historii dziecięcej człowieka (...)". 

- A Kościół mówi do homoseksualistów: WALCZCIE - mówi ks. Piotr - Jest takie powiedzenie: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą. Być może skłonności homoseksualne nie opuszczą człowieka nigdy, może będzie dochodziło do czynów homoseksualnych (...) W Kościele jest jasne rozróżnienie: sama skłonność homoseksualna nie jest grzechem, dopiero zrealizowanie tej skłonności w akcie homoseksualnym jest grzechem - mówi ks. Piotr. 

- Być może niektórzy będą z tym walczyli do końca. Ale wierzę, kiedy staną na sądzie ostatecznym i powiedzą: Panie Boże próbowałem, robiłem co mogłem jeździłem na rekolekcje, jeśli postanawia poprawę i jeśli tę poprawę udaje mu się zrealizować ma prawo do stołu Pańskiego. Kościół zaprasza wszystkich homoseksualistów na Mszę, i jeśli nie ma realizacji aktów homoseksualnych, taka osoba może przystępować do Komunii Świętej, normalnie jak każdy katolik - mówił ks. Pawlukiewicz. I dodał, że homoseksualiści, podobnie jak heteroseksualiści zmagają się z czystością, też mają swoje upadki, słabości. Dlatego proszę odrzucić wszelkie koncepcje i głosy, jakoby kościół odrzucał homoseksualistów, że nie mają wstępu do kościoła. NIE. Homoseksualista jeśli jest po okresie abstynencji homoseksualnej może wstąpić do seminarium duchownego. Ale to musi być homoseksualizm wyciszony, ujarzmiony - mówił ks. Pawlukiewicz.

CAŁOŚĆ POSŁUCHAJ TUTAJ

Źródło: Faustyna 2016

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze