Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Krytyka senatorów ze strony Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS wystosował list

am 19:52 25 stycznia 2018
"Przedstawiciele naszej formacji odmówili potraktowania jednego ze swoich członków jak zwykłego obywatela RP" - napisał w liście do polityków Prawa i Sprawiedliwości prezes Jarosław Kaczyński.

Podczas tajnego głosowania, które odbyło się 19 stycznia, Senat zadecydował o odrzuceniu wniosku prokuratury o  wyrażenie zgody na zatrzymanie i aresztowanie senatora PiS Stanisława Koguta. Przeciw zatrzymaniu polityka było 37 senatorów; za - 32; wstrzymało się 19.

Zachowanie senatorów zostało krytycznie odebrane przez władze Prawa i Sprawiedliwości. Rzecznik partii Beata Mazurek zadeklarowała, że Jarosław Kaczyński zwróci się do polityków PiS w liście. Dziś został on opublikowany.

Prezes PiS zapowiedział, że władze klubu podejmą działania mające zmienić regulamin Senatu oraz ustawę regulującą immunitet parlamentarzystów. Kaczyński podkreślił, że immunitet nie jest gwarantem bycia ponad prawem.

Zapowiedział też, że w następnych wyborach, udział wezmą wyłącznie ci, którzy podpiszą jednoznaczną deklarację dot. korzystania z immunitetu. Wszystko po to, by przywilej poselski nie chronił osób podejrzanych o przestępstwo.

 

Źródło: dorzeczy.pl, facebook.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze