Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Krytyczna sytuacja sanitarna we Francji. Kontrole i obowiązkowe testy na granicach

IO 18:25 27 marca 2021
W całym kraju obowiązuje godzina policyjna od 19:00 do 6:00Fot. PAP/EPA/Guillaume Horcajuelo
Francja znajduje się w "krytycznej" sytuacji epidemicznej i w trzeciej fali pandemii – twierdzą epidemiolodzy i premier. Władze w sobotę zintensyfikowały kontrole respektowania zakazu podróżowania. Hiszpania żąda od osób przekraczających hiszpańsko-francuską granicę negatywnego testu PCR.
Władze francuskie zintensyfikowały kontrole na lotniskach, dworcach i drogach w celu wyegzekwowania zakazu przemieszczania się między departamentami objętymi lokalnymi lockdownami. Do kontroli ich przestrzegania oddelegowano około 90 tys. policjantów i żandarmów.
Zamkniętych zostało 19 ze 101 departamentów, w tym Paryż. Na tych obszarach oddalanie się 10 km od miejsca zamieszkania jest zabronione. Zamkniętych pozostaje tu większość sklepów poza sklepami z artykułami pierwszej potrzeby.

Szkoły pozostają otwarte na terenie całego kraju, choć w liceach obowiązuje hybrydowy system nauczania. W przeciwieństwie do innych krajów europejskich Paryż zdecydował się pozostawić szkoły otwarte ze względu na ryzyko porzucenia szkoły (podczas wiosennego locdownu, gdy zamknięto szkoły, około jedna czwarta uczniów odłączyła się od systemu edukacji) i problemy psychiczne wśród uczniów.

W całym kraju obowiązuje godzina policyjna od 19:00 do 6:00. Niezmiennie zamknięte pozostają bary, restauracje, miejsca kulturalne.

Według premiera Jeana Castexa mamy we Francji do czynienia z trzecią falą Covid-19 a kraj jest w „krytycznej” sytuacji sanitarnej. W środę wieczorem ma się odbyć Rada Obrony, aby zadecydować o ewentualnych jeszcze surowszych sankcjach.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze