Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kraska: uchylamy drzwi, ale wszelkie restrykcje musimy łagodzić bardzo ostrożnie

M.N. 20:05 16 kwietnia 2020
Telewizja Republika
Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski na wspólnej konferencji prasowej ogłosili harmonogram dotyczący zmniejszenia obecnie obowiązujących ograniczeń - w tym w obszarze gospodarczym. Na ten temat rozmawiał red. Łukasz Jankowski w programie „Oddaję Państwu głos” z wiceministrem zdrowia Waldemarem Kraska.

„Od 20 kwietnia przystępujemy do stopniowego zdejmowania pewnych obostrzeń. Mamy kilka nowych komunikatów: po pierwsze, otwarcie lasów i parków przy czym nie traktujmy tego jako zaproszenie do niekontrolowanej rekreacji. To raczej ma być zwiększony komfort zdrowia psychicznego. Po drugie, złagodzone przepisy w handlu. Chcemy zliberalizować zasady - w sklepach do 100 metrów ma być możliwość obsługi 4 klientów na 1 kasę, natomiast w sklepach powyżej 100 metrów - 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Pracownicy sklepów będą poddawani kontroli zdrowia, mierzeniu temperatury. Zasada 1 osoba na 15 metrów kwadratowych będzie też obowiązywała w kościołach” – mówił podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki.

– Uchylamy drzwi, ale nie chcemy zaprzepaścić tego, co udało nam się zyskać dzięki wprowadzonym restrykcjom – mówił nam wiceminister Kraska. 

– Obowiązek noszenia maseczek związany jest z kolejnym etapem epidemii. Doskonale wiemy, że jest wiele nosicieli koronawirusa, które przechodzą go bezobjawowo. Maseczka nie chroni nas przed zakażeniem, ale chroni innych, jeśli my sami tym wirusem jesteśmy zainfekowani – wyjaśnił Kraska.

– Wszelkie restrykcje musimy łagodzić bardzo ostrożnie. (…) Wiemy, że jest nam już ciężko, potrzebujemy kontaktów międzyludzkich, ale musimy jeszcze wytrwać – nadmienił.

Kraska wyjaśnił, że poluzowanie kolejnych restrykcji zależy „mówiąc wprost, od stopnia, w jakim panujemy nad epidemią”.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze