Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kraska o przygotowaniach do drugiej fali epidemii:jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia

A.N. 10:54 28 lipca 2020
Waldemar Kraska, wiceminister zdrowiaTV Republika
Gościem red. Aleksandra Wierzejskiego w programie "Polska na dzień dobry" był wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, który mówił o przygotowaniach szczepionki na koronawirusa oraz drugiej fali epidemii.

Wszyscy czekamy na pojawienie się tej szczepionki, bo tylko ona może spowodować e zostanie przerwany ten łańcuch epidemiologiczny. Wszyscy chcemy by ta szczepionka była nie tylko skuteczna, ale także bezpieczna dlatego okres jej wyprodukowania jest dość długi bo każda firma która wprowadza na rynek nowy produkt musi mieć 100proc pewność ze efekt (…) będzie bezpieczny dla pacjentów. – powiedział Waldemar Kraska.

Zapytany o to, czy w przypadku drugiej fali epidemii, prognozowanej na jesień władze zdecydują się na ponowny lockdown odpowiedział, że na razie nie jest to wariant brany pod uwagę.

 Jesteśmy bogatsi o pewne doświadczenia – powiedział wiceminister zdrowia. 

W tej chwili jest zespół, który wczoraj miał pierwsze posiedzenie i który ma wypracować standardy postępowania, jeżeli ewentualnie na jesieni pojawi się druga fala koronawirusa. Niestety doniesienia jakie mamy ze stanów lub z Europy Zachodniej mówią ze zachorowań jest coraz więcej. – wskazywał polityk.

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze