Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kraków podnosi opłaty za wywóz śmieci. Radni PiS interweniują

AS 11:54 22 lutego 2020
flickr
Kraków podniesie opłaty za wywóz śmieci. Prezydent miasta Jacek Majchrowski mówi, że podwyżki są konieczne, ponieważ przewiduje je ustawa. Pismo do Majchrowskiego napisali radni PiS, którzy nie zgadzają się z tą decyzją. Domagają się audytu zewnętrznego.

To, że następuje zmiana opłat za śmieci jest wynikiem nie tego, że sobie tak wymyślił samorząd, tylko jest wynikiem konieczności ustawowej. Ustawa została zmieniona i musimy się do niej dostosować - mówił Jacek Majchrowski. Jak dodał, ustawa wyraźnie precyzuje, że system gospodarki odpadami musi się samodzielnie finansować, w związku z czym gmina nie może z własnego budżetu do tego dopłacać.

Nie zgadzają się na to krakowscy radni Prawa i Sprawiedliwości. Wskazują, że gospodarstwa domowe zaniżają liczbę mieszkańców co sprawia, że do miejskiej kasy wpływają mniejsze opłaty.

-  Miasto musi znaleźć sposób, by te osoby, które produkują śmieci, a które z różnych powodów, również nieuczciwości, nie wykazują tego w swoich deklaracjach, aby one płaciły - powiedział wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Michał Drewnicki.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze