Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Krajowy Zasób Nieruchomości z porozumieniami na 6 tys. mieszkań

am 12:53 14 grudnia 2017
twitter.com/@MIB_GOV_PL
Musimy stworzyć warunki dla młodych Polaków, młodych rodzin, aby nie szukali przyszłości poza granicami kraju. Musimy zrealizować Narodowy Program Mieszkaniowy - mówił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Podczas dzisiejszej konferencji "Mieszkanie plus dziś i jutro" stwierdził, że Narodowy Program Mieszkaniowy to szeroki program, w ramach którego powstaną mieszkania na wynajem z opcją dojścia do własności. – Pragnę podkreślić, że Narodowy Program Mieszkaniowy to także wsparcie budownictwa społecznego, budownictwa komunalnego, socjalnego i budownictwa indywidualnego - mówił.

– Krajowy Zespół Nieruchomości to zespół instrumentów, przy pomocy których będzie można wykorzystać nieruchomości skarbu państwa. Państwo posiada kapitał, który jest uśpiony. Te nieruchomości należy przeznaczyć na realizację programu, który pozwoli Polsce wyrwać się z tego niechlubnego, niemalże ostatniego miejsca w Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o liczbę mieszkań na tysiąc mieszkańców - tłumaczył Adamczyk.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zaprosiło samorządy z całej Polski na uroczystość podpisania kolejnych umów intencyjnych, dotyczących budowy mieszkań w ramach programu Mieszkanie plus .

W czwartek zostaną podpisane umowy z ok. 30 samorządami, w ramach których może powstać ok. 2,5 tys. mieszkań. Łącznie Krajowy Zasób Nieruchomości będzie miał podpisane porozumienia na blisko 6 tys. mieszkań.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze