Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kradli, dokonywali rozbojów i fałszerstw. Pomagały im uszkodzone opuszki palców

mm 21:47 12 marca 2021
Mundurowi postawili kres procederowi, który na Mazowszu uprawiali obywatele RosjFot. Flickr/Piotr Drabik
Kradzieże rozbójnicze, sklepowe oraz fałszowanie dokumentów to przestępstwa, o które podejrzani są obywatele Rosji zatrzymani przez policjantów z komisariatu w Płocku przy współpracy z „kryminalnymi” z Garwolina. Podejrzani zaledwie rok temu opuścili zakłady karne.

Dobrze zorganizowana akcja płockich policjantów i zebrany przez nich materiał dowodowy spowodował, że 33-latek i jego 27-letni wspólnik wrócili za mury więzienia.

Przez ostatnie miesiące Rosjanie ,,odwiedzali” kilka miast na terenie województwa mazowieckiego, gdzie dopuścili się szeregu kradzieży w sklepach oraz kradzieży rozbójniczych. Podczas jednej ze złodziejskich eskapad podejrzany zranił ostrym narzędziem pracownika ochrony.

Mundurowi postawili kres temu procederowi, który jak się okazało, uprawiali obywatele Rosji. Podczas akcji jeden z zatrzymanych próbował uciekać, trzymając w ręku nóż, który odrzucił dopiero po kilkakrotnych wezwaniach policjantów. W samochodzie, którym podróżował 33-latek i jego 27-letni wspólnik, policjanci ujawnili kilkanaście sfałszowanych recept na lek, którym najprawdopodobniej mężczyźni odurzali się.

Starszy z zatrzymanych podczas czynności podawał fałszywe dane osobowe. By utrudnić identyfikację daktyloskopijną, obaj podejrzani mieli uszkodzone opuszki palców. Policjanci szybko ustalili i potwierdzili personalia. Okazało się, że 33-latek poszukiwany jest do odbycia kary pozbawienia wolności.

Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze