Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kraczkowski o inwigilacji przez tajną grupę z MSW: Następnym etapem będzie fabrykowanie dowodów

mg 18:41 27 lutego 2015
telewizja republika
Jeżeli ktoś polskiego obywatela traktuje w taki sposób, nie mówiąc już o tym, że Konstytucja chroni posłów przed inwigilacją, zasługuje na więzienie. Następnym etapem będzie fabrykowanie dowodów, szpiegowanie – to są standardy ze środkowej czy zachodniej Afryki, a nie z państw europejskich – mówił na antenie Telewizji Republika poseł PiS-u Maks Kraczkowski.

Inwigilacja w związku z politycznym zamówieniem to prawdziwy skandal, który powinien odbić się szerokim echem – uznał.

Były szef MSW, Bartłomiej Sienkiewicz, miał zlecić tajnej grupie wewnątrz resortu podsłuchiwanie najważniejszych ludzi służb specjalnych. Podejrzewał ich o spisek w związku z aferą taśmową.

Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, nie tylko szefowie najważniejszych służb specjalnych i ich zastępcy mieli zostać poddani inwigilacji. Podsłuchiwany w trybie „NN” miał być również Maks Kraczkowski, w związku ze swoją znajomością z dziennikarzem Piotrem Nisztorem.

Dzisiaj w Polsce mamy nie tylko kryzys państwa, o którym mówił na taśmach Bartłomiej Sienkiewicz, ale także kryzys fundamentu państwa prawa – zaznaczył.

Zdaniem Kraczkowskiego podstawą do tego, żeby podjąć wobec niego działania inwigilacyjne mogła być jego zdecydowana postawa w związku z aferą taśmową.

Jako polityk nie owijałem w bawełnę, tylko zawsze mówiłem wprost. Mówiłem o osobach, które powinny ponieść za to odpowiedzialność – stwierdził.

Wspomniał również swoją rozmowę z Piotrem Nisztorem o tym, w jaki sposób służby depczą po piętach dziennikarzowi. Jak mówił, Nisztor opowiadał mu, że nie ma swobody w wykonywaniu swojego zawodu, ponieważ jest obserwowany przez agentów.

To była próba zastraszenia Nisztora, a nie jego obserwacja – uznał Kraczkowski.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze