Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kościół katolicki w USA apeluje o pokój. Episkopat wzywa do przestrzegania demokracji

mm 16:08 7 stycznia 2021
Abp José H. Gomez zawierzył Amerykanów sercu Najświętszej Maryi Pannywikimedia
Amerykańscy purpuraci są zaniepokojeni zamieszkami w Waszyngtonie. Przypominają o konieczności poszanowania poglądów osób, z którymi się nie zgadzamy, i zapewniają o modlitwie

W związku z aktualną sytuacją polityczną w swej ojczyźnie abp José H. Gomez, przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich USA (USCCB), wydał oświadczenie, w którym przyłączył się do ludzi dobrej woli, potępiając akty przemocy na Kapitolu Stanów Zjednoczonych. „Jako Amerykanie takimi nie jesteśmy. Modlę się za członków Kongresu i pracowników Kapitolu oraz za policję i wszystkich tych, którzy pracują na rzecz przywrócenia porządku i bezpieczeństwa publicznego” - napisał.

„Pokojowe przekazanie władzy jest jedną z cech charakterystycznych tego wspaniałego narodu. W tym trudnym momencie musimy się ponownie zobowiązać do przestrzegania wartości i zasad naszej demokracji i zjednoczyć jako jeden naród oddany Bogu. Zawierzam nas wszystkich sercu Najświętszej Maryi Panny. Niech Ona poprowadzi nas drogą pokoju i wyjedna nam mądrość oraz łaskę prawdziwego patriotyzmu i miłości ojczyzny” - czytamy w dalszej części oświadczenia.

Także arcybiskup Waszyngtonu kardynał Wilton Gregory zaapelował o pokój i uspokojenie dyskusji politycznej. „Musi się zmienić ton podziałów, który w ostatnim okresie dominował w dialogu narodowym. Osoby, które sięgają po retorykę podburzania, muszą wziąć na siebie pewną odpowiedzialność za wzrost przemocy w naszym kraju” - napisał kard. Gregory w oświadczeniu opublikowanym przez archidiecezję Waszyngtonu. Kardynał dodał, że USA są powołane do obrony demokracji. „Należy do tego szanowanie poglądów innych osób, a także uznanie godności praw człowieka w stosunku do tych, z którymi się nie zgadzamy” - stwierdził.

Źródło: ekai.pl, niedziela.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze