Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Koronawirus w Polsce: Będą badania przesiewowe społeczeństwa?

JJ 16:32 29 maja 2020
Pixabay, CC0
Już w najbliższych miesiącach w Polsce mogą odbyć się badania przesiewowe społeczeństwa, których celem jest sprawdzenie, ile osób realnie zostało dotkniętych koronawirusem. Takie plany rozważane są w większości państw świata, również w Polsce- poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Na piątkowej konferencji prasowej rzecznik zwrócił uwagę, że „jest duża liczba osób niezdiagnozowanych na koronawirusa, ponieważ przechodzą zakażenie bezobjawowo i nie widzą nawet potrzeby kontaktowania się z lekarzem”.

Jak poinformował Andrusiewicz, w związku z tym „większość państw świata, również Polska, planuje wprowadzenie badań przesiewowych społeczeństwa, żeby sprawdzić, ile osób realnie zostało dotkniętych koronawirusem".

Rzecznik resortu zdrowia podkreślił, że Polska zakupiła testy serologiczne, jednak niewykluczone są badania testami antygenowymi, „żeby sprawdzić to populacyjnie”.

– Zakładam, że w najbliższych miesiącach takie badanie przesiewowe odbędzie się w Polsce- stwierdził Wojciech Andrusiewicz. W ocenie polityka, byłoby to wskazane.

– Myślę, że decyzja w tej sprawie zapadnie w najbliższych tygodniach- poinformował.

Jak dotąd zakażenie koronawirusem w Polsce potwierdzono u 22 964 osób. Od początku epidemii zmarło w naszym kraju 1043 chorych na Covid-19.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze