Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Koronawirus: Pierwszy samolot z Londynu w ramach akcji #LOTdoDomu w Warszawie

A.N. 13:11 15 marca 2020
Fot. PAP/Paweł Supernak
Z londyńskiego lotniska Heathrow wystartował w niedzielę przed południem pierwszy lot z Polakami, wracającymi do kraju w ramach operacji #LOTdoDomu, zorganizowanej przez PLL LOT oraz polski rząd. Samolot ma wylądować w Warszawie około godz. 13.
W związku z pandemią koronawirusa o północy z soboty na niedzielę weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów, wprowadzające zakaz lądowania w polskich portach lotniczych samolotów, wykonujących rejsy międzynarodowe z pasażerami. Wyjątkiem są samoloty przewożące obywateli polskich, powracających na terytorium Polski samolotami wyczarterowanymi przez rząd.

W ramach akcji #LOTdoDomu w niedzielę odbędzie się jeszcze jeden lot z Londynu, a także loty z Chicago, Nowego Jorku i Toronto, a w następnych dniach także z innych miast. Jak poinformował LOT, za powrót do Polski specjalnymi lotami podróżujący zapłacą zryczałtowaną stawkę, która w przypadku lotów na trasach europejskich będzie wynosić 400-800 złotych, a pozaeuropejskich - 1600-2400 złotych. Pozostałą kwotę dopłaci polski rząd.

Osoby wracające specjalnymi samolotami zostaną po przylocie do Polski poddane 14-dniowej kwarantannie.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze