Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Koronawirus: 47 procent osób chce zniesienia obowiązku noszenia maseczek

KW 8:27 22 maja 2020
Telewizja Republika
Według badań Instytutu Badań Pallstera przeprowadzonego dla Super Expressu aż 47 procent ankietowanych jest za zniesieniem obowiązkowego noszenia maseczek ochronnych. Inaczej uważa 30 procent osób biorących udział w ankiecie.


Z sondażu opublikowanego przez "SE” wynika, że prawie połowa z 1089 dorosłych, która wzięła udział w badaniu, jest za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek zakrywających usta i nos. Ankietę przeprowadzono po tym, jak wiceminister zdrowia Sławomir Gadowski powiedział, że niedługo pojawi się plan działania mający na celu poluzowanie obowiązku zakrywania twarzy. - Dalej podtrzymujemy stanowisko, że noszenie maseczek zabezpiecza osoby z kontaktu. Nie zmieniamy swojego stanowiska. Widzimy jednak, że są regiony, w których możliwe jest poluzowanie – powiedział podczas jednego ze spotkań z dziennikarzami. Taka propozycja powinna pojawić się w ciągu tygodnia lub dwóch. -Raczej nie mówimy o tym, żeby zrezygnować z tego obowiązku w przestrzeniach zamkniętych – zaznaczył Gadomski.

Obowiązek noszenia maseczek został wprowadzony przez rząd 16 kwietnia. Zakłada on zakrywanie nosa i ust w miejscach ogólnodostępnych. Takich jak np. ulice, sklepy. Zwolnione z noszenia zakrycia są dzieci do ukończenia 4 roku życia oraz osoby, które nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia.

Źródło: SE, Onet

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze