Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Korea Północna użyje bomby atomowej? Dowodem są…

M.N. 21:31 12 stycznia 2018
Wikimedia Commons
Najnowsze zdjęcia satelitarne pokazują wzmożoną aktywność w tajnym kompleksie badań jądrowych. Eksperci twierdzą, że może to świadczyć o kolejnej próbie z bombą atomową.

Obrazy pozyskane przez serwis 38North dotyczą ośrodka w Punggye-ri. Podziemna baza wykopana w litej skale była miejscem przeprowadzenia poprzednich 5 prób atomowych.

– Prace górnicze prowadzone były od połowy grudnia, z tuneli wywieziono olbrzymie ilości materiałów, skał i ziemi. 28 grudnia w 7 różnych lokacjach dookoła bazy dostrzeżono od 100 do 200 pracujących osób. Ta aktywność potwierdza utrzymywanie przez Koreę Północną gotowości do następnych prób jądrowych - donosi news.com.au.

Zdjęcia ilustrujące zmiany wokół ośrodka w Punggye-ri wykonano 2 i 28 grudnia zeszłego roku. 10 października doszło do zawalenia się jednego z drążonych w skałach tuneli. Zginąć w nim miało ok. 200 osób. Na skutek eksplozji ładunków jądrowych rozpaść się może kompletnie cała góra Mantap. Media w Korei Południowej ostrzegają, że znad gruzów wzniosłaby się wówczas radioaktywna chmura pyłu, która pokryłaby i skaziła cały region.


Źródło: o2.pl

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze