Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Konkretne słowa ministra Morawieckiego: „Przyłączamy z powrotem Pomorze Zachodnie do Polski”

sm 7:42 6 sierpnia 2017
– Polska nie może być do morza odwrócona plecami – powiedział w programie „Gość Wiadomości” wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki i dodał, że Pomorze Zachodnie wymaga „ogromnej rewitalizacji”.

W Szczecinie ponad 150 szefów firm z Europy bierze udział w spotkaniach biznesowych w ramach finału The Tall Ships Races w Szczecinie. Rozmowy z przedsiębiorcami prowadzone są na pokładach żaglowców.  – Mamy bardzo dobry dostęp do morza i musimy wykorzystać wszystkie nasze atuty – podkreślił wicepremier. Jako przykłady działań podjętych, by rewitalizować naszą gospodarkę morską podał przekop Mierzei Wiślanej oraz plany budowy tunelu, który ma połączyć wyspę Uznam ze stałym lądem. 

I dodał: – Zachodnie Pomorze i Szczecin wymaga ogromnej rewitalizacji. Teraz rodzi się przed nami szansa wraz z odbudową portu szczecińskiego. To jest polska racja stanu. Budujemy promy, pierwsze w stoczni szczecińskiej promy od 1978 r. – mówił Mateusz Morawiecki. – Przyłączamy zatem Zachodnie Pomorze z powrotem do Polski – dodał.

Wicepremier mówił o świetnych wynikach swojej niedawnej wizyty w Londynie, gdzie rozmawiał z szefami wielkich, ogólnoświatowych firm, zainteresowanymi inwestycjami w Polsce. Przyciągają ich do naszego kraju coraz lepsze wyniki gospodarcze oraz wykwalifikowana kadra. – Zagraniczni inwestorzy dostrzegają potencjał polskich przedsiębiorców i to, jak wygląda nasza gospodarka – powiedział Mateusz Morawiecki.  – Są zbudowani tym, jak polska gospodarka wygląda w całości. Jeszcze pół roku temu większość analityków prognozowała wzrost gospodarczy Polski na dwa, albo nawet na jeden procent. Tymczasem wzrost gospodarczy przewyższy 3,5 procent. Deficyt budżetowy jest jednym z najniższych w historii trzeciej Rzeczpospolitej, a uszczelnienie podatków i bardzo dobra ściągalność CIT i VAT prowadzi do tego, że mamy niższe potrzeby pożyczkowe. To jest dostrzegane przez wszystkich analityków finansowych na całym świecie – tłumaczył wicepremier.

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze