Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Koniec zwijania górnictwa, czas na rozwój - spółki są zainteresowane inwestycjami w innowacje

7:41 15 maja 2019
fotografia ilustracyjnapixabay
Węgiel stał się synonimem brudnej, zacofanej gospodarki, którą trzeba zastąpić wiatrakami i panelami słonecznymi. Tymczasem, zdaniem ekspertów obecnych na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach, węgiel jest i pozostanie jednym z najważniejszych źródeł energii.

Zdaniem Tomasza Rogali, prezesa Polskiej Grupy Górniczej, przemysł węglowy oferuje nie tylko na Śląsku dobrze płatne miejsca pracy oraz stałe rozwijanie umiejętności technicznych i kompetencji. Obecny na kongresie minister energii Krzysztof Tchórzewski podkreślił, że Polska jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gospodarek i przoduje także w zakresie niezależności energetycznej. Gwarantem tego bezpieczeństwa jest polskie górnictwo z PGG na czele.


PGG będzie jednak się rozszerzała o kolejne podmioty oraz angażowała w projekty związane z odnawialnymi źródłami energii, wykorzystaniem metanu i zgazowaniem węgla. Jak poinformował wczoraj podczas EKG wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, PGG będzie porządkowała rynek sprzedażowy. – Będzie wchodziła w odnawialne źródła energii – dodał.

To ważne również dla pracowników kopalń – nowe obszary działalności PGG pozwolą zachować, a nawet zwiększyć liczbę miejsc pracy 


Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".

 

Czytaj także:

Agencja Moody’s potwierdza: Polska gospodarka silna i stabilna! Ciekawe jak zareaguje opozycja?

Źródło: Mariusz Andrzej Urbanke / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze