Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Koniec samobójczych skoków ze słynnego mostu?

mg 10:26 28 czerwca 2014
FLICKR/Loïc Lagarde/CC BY-NC-ND 2.0
Na słynnym moście Golden Gate nad zatoką San Francisco zostanie zainstalowana specjalna stalowa siatka zabezpieczająca przed skokiem z niego do wód zatoki - poinformował przedstawiciel władz miasta Denis Mulligan. Z mostu skoczyło, jak dotąd, ponad 1400 samobójców.

 

Siatka będzie zainstalowana 6 metrów poniżej znajdujących się po obu stronach olbrzymiego mostu chodników dla pieszych. Montaż ma zostać zakończony w 2018 r. a koszt wyniesie 76 mln dolarów.

Z mostu o długości 2,7 km skoczyło już od momentu oddania go do użytku w 1937 r. ponad 1400 samobójców. Rekordowy pod tym względem był ub. rok, w którym aż 46 osób postanowiło w ten sposób rozstać się z życiem.

Skok z wysokości ponad 67 m dzielących przęsło mostu od zimnych, z silnym prądem, wód zatoki jest prawie zawsze śmiertelny.

Władze miasta od wielu lat rozważały różne projekty zabezpieczenia mostu przed samobójcami. W końcu zdecydowały się na siatkę, która - jak powiedział Mulligan - "wywiera najmniejsze wrażenie wizualne" a dla kierowców samochodów będzie w ogóle niewidoczna.

Montaż siatki zostanie sfinansowany częściowo z dochodów z opłat za przejazd mostem. Pozostałą część kosztów pokryją władze federalne i stanowe.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze