Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Konflikt w Górskim Karabachu. 16 zabitych, 100 rannych

JJ 19:48 27 września 2020
W niedzielę 16 Ormian zginęło w walkach z siłami Azerbejdżanu w Górskim Karabachu. 100 osób zostało rannychFot. PAP/EPA/VAHRAM BAGHDASARYAN / PHOTOLURE
W niedzielę 16 Ormian zginęło w walkach z siłami Azerbejdżanu w Górskim Karabachu. 100 osób zostało rannych. Informację podał Artur Sarkisjan, zastępca dowódcy armii regionu.

 Nie wiadomo, czy chodzi o straty zarówno wśród żołnierzy, jak i cywilów. Według części mediów chodzi o armeńskich żołnierzy. Arman Tatojan, armeński rzecznik praw człowieka informował wcześniej, że w ostrzale zginęła kobieta i dziecko.

Według prokuratury generalnej Azerbejdżanu wskutek ostrzału Armenii zginęło pięć osób z tej samej rodziny. Ta sama instytucja informowała wcześniej, że rannych zostało 19 cywilów. Poszkodowanych przewieziono do szpitala.

Siły Armenii twierdzą, że zestrzeliły dwa azerbejdżańskie śmigłowce i zniszczyły dwa czołgi. Przeciwna strona zaprzecza jednak tym informacjom.

Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew podkreślił w telewizyjnym wystąpieniu, że azerskie wojska oraz ludność cywilna poniosła straty w wyniku bombardowania Armenii, nie podał jednak szczegółów.

Dodał, że „wiele jednostek wyposażenia wojskowego wroga zostało zniszczonych”.

 

Źródło: Dziennik.pl, PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze