Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Komorowski własnoręcznie wykreślił z przemówienia o Powstania fragmenty o Niemcach i Sowietach

mk 12:49 10 września 2015
telewizja republika
Były prezydent Bronisław Komorowski wykreślił ze swojego przemówienia z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego fragmenty, w których padają słowa o Niemcach i Sowietach.

Sprawę ujawniła w programie „Zadanie specjalne” Anita Gargas.

W przemówieniu Komorowskiego nie pojawiają się takie słowa jak: Niemcy, niemiecki, sowiecki czy Sowieci. Odpowiedź na to pytanie przychodzi wraz z albumem wydanym przez Kancelarię Prezydenta na zakończenie kadencji Bronisława Komorowskiego. Album ten zawiera zdjęcie, na którym widzimy tekst przemówienia z odręcznymi notatkami byłego prezydenta.

W dokumencie pojawiają się dokonane przez Bronisława Komorowskiego odnośniki oraz skreślenia tekstu. Na szczególną uwagę zasługuje skreślony fragment, w którym pojawiają się wspomniane wyżej słowa.

Skreślony fragment:

Ten przekaz przypomina światu o dramatycznej walce Warszawy w tragicznym położeniu. O walce z potężną niemiecką armią, toczonej przy celowej bezczynności Sowietów. Wypełnili oni w ten sposób do ostatka zawarty przed wojną pakt z Niemcami. Pozwolili Hitlerowi na zagładę stolicy Polski walczącej o wolność. Wy broniliście wtedy wolności. My dziś musimy o tym mówić.

Żadna inna bitwa, okrutnej przecież, drugiej wojny światowej nie została opłacona śmiercią, w tym ludobójstwem, ponad 150 tysięcy mieszkańców.

11_1848

2_1666

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze