Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Komorowski: Nie należy składać obietnic bez pokrycia, czyli bez pieniędzy

zm 11:38 20 maja 2015
Telewizja Republika
Prezydent Komorowski zapowiedział dzisiaj, że w najbliższym czasie do Sejmu przesłany zostanie projekt ustawy, który zakłada możliwość przejścia na emeryturę w oparciu o długość stażu pracy - po 40 latach. - To będzie spory wysiłek finansowy dla państwa, ale jeszcze raz chce powiedzieć, te pieniądze są - zapewnił Komorowski.

- Nie należy składać obietnic bez pokrycia, czyli bez pieniędzy, forsa jest, rozwiązanie będzie w moim przekonaniu atrakcyjne - mówił prezydent Komorowski prezentując pomysł związany z ograniczeniem stosowania umów śmieciowych oraz wprowadzania możliwości przejścia na emeryturę w oparciu o staż pracy.

- Pragnę poinformować państwa, że będzie przesłany projekt ustawy opracowany w Kancelarii Prezydenta, który wprowadza kryterium stażu pracy jako elementu uprawniającego do przejścia na emeryturę - zapowiedział prezydent, który dzisiaj spotkał się ze związkowcami.

Prezydent podkreślił też, że "stałym elementem rozmów, od dłuższego czasu były i są niepełnowartościowe umowy o pracę, tzw. umowy śmieciowe". - Program "Pierwsza Praca" to jest element odchodzenia od powszechności rozwiązań w oparciu o tego typu umowy, na rzecz stworzenia mechanizmu tworzącego miejsca pracy na umowę stałą, szczególnie dla młodych ludzi, absolwentów szkół różnych poziomów - mówił Bronisław Komorowski. Jak dodał, program ten będzie "sporym wydatkiem" dla budżetu państwa, ale pieniądze na ten cel są przygotowane.

Źródło: tvn24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze