Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Komitet Polityczny PiS: Beata Szydło kandydatką na premiera

dmc 22:55 27 października 2015
FLICKR/ PIOTR DRABIK/ CC BY 2.0
Rzeczniczk Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Witek poinformowała, że kandydatką tej partii na premiera będzie Beata Szydło. – Taki jest komunikat Komitetu Politycznego – dodała.

Zapytana przez dziennikarzy o to, skąd wzięły się informacje o rzekomym innym scenariuszu odpowiedziała: – Nie wiem. W mediach pojawiają się przeróżne nazwiska. Chciałabym przerwać te spekulacje, w związku z tym ten komunikat – oświadczyła Witek. Rzecznika PiS nie chciała zdradzić, czy działacze partii dyskutują już na temat składu nowego rządu.

Wcześniej portal wPolityce.pl, powołując się na źródła z otoczenia partii Jarosława Kaczyńskiego poinformował, że kandydatem na premiera w nowym rządzie jest oprócz Beaty Szydło również prof. Piotr Gliński. Według dziennikarzy serwisu rozważany jest też wariant objęcia przez Szydło fotela marszałka Sejmu. 

O spekulacjach medialnych dotyczących tej sprawy rozmawiali na antenie Telewizji Republika politycy i dziennikarze. – Nie wyobrażam sobie, żeby po wyborach premierem został ktoś inny niż Beata Szydło. To podważyłoby wiarygodność PiS – oświadczyła dziennikarka "Wprost" Eliza Olczyk. Z kolei poseł tej partii Maks Kraczkowski oświadczył, że to wiceprezes PiS jest jedyną kandydatką do objęcia fotela premiera. CZYTAJ WIĘCEJ 

 

Źródło: TVN24, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze