Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Komisja Europejska przeznaczy większe środki na ochronę przed terroryzmem

pmb 18:21 18 października 2017
Flickr.com/by Glyn Lowe Photoworks
W planach mają się znaleźć większe środki na ochronę miejsc publicznych oraz lepszą wymianę informacji między Europą a państwami Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

W środę Komisja Europejska zapowiedziała, że przeznaczy dodatkowe 18,5 mln euro z Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego na ochronę przestrzeni publicznej. W 2018 r. ma zostać również rozdysponowane europejskim miastom 100 mln, by zwiększyć w nich bezpieczeństwo.

Komisja Europejska proponuje rozszerzenie współpracy dotyczącej przekazywania danych osobowych między Europejskim Urzędem Policji a Algierią, Egiptem, Izraelem, Jordanią, Libanem, Marokiem, Tunezją i Turcją. 

KE wyraziła również chęć by ograniczyć dostęp do substancji, które mogą być stosowane w materiałach wybuchowych wytwarzanych domowym sposobem. To w zamachach w Brukseli na lotnisku w Zaventem i przy stacji metra w Maelbeek użyto takich domowej roboty ładunków.

"Niestety ryzyko terroryzmu nigdy nie będzie zerowe, ale stale dążymy do tego, by ograniczyć terrorystom przestrzeń przygotowania i realizacji ataków. W miarę jak zmieniają się metody działania terrorystów, zapewniamy państwom członkowskim większe wsparcie w zapobieganiu tym zagrożeniom. Pomagamy chronić przestrzeń publiczną, w której gromadzą się ludzie, a zarazem odcinamy terrorystom dostęp do źródeł finansowania i do niebezpiecznych materiałów służących do budowy bomb" - powiedział w środę komisarz ds. unii bezpieczeństwa Julian King.

Źródło: gazetaprawna.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze