Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Komisja Europejska: Kandydatka z Francji odrzucona

AS 15:06 10 października 2019
flickr
Koordynatorzy w Parlamencie Europejskim odrzucili kandydaturę Sylvie Goulard na komisarza z Francji. Kolejny etap to głosowanie komisji.

Kandydatka na komisarza z Francji została odrzucona głosami przedstawicieli grup z komisji rynku wewnętrznego oraz przemysłu. A to oznacza, że o losie Sylvie Goulard zdecydują europosłowie tych komisji w tajnym głosowaniu.

Jej powtórne wysłuchanie nie rozwiało obaw i zastrzeżeń deputowanych. Europosłowie z komisji rynku wewnętrznego oraz przemysłu uznali, że nie nadaje się ona na stanowisko komisarza.

Sylvie Goulard miała odpowiadać za rynek wewnętrzny, przemysł i przedsiębiorczość, zajmować się politykę kosmiczną i obronną, a także promować jednolity rynek cyfrowy. Przeciwko jej kandydaturze było 82 europosłów, 29 za, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Wcześniej Francuzkę negatywnie zaopiniowali koordynatorzy grup politycznych.

 

W głosowaniu w komisjach potrzebna jest zwykła większość, by Francuzka otrzymała zielone światło dla objęcia stanowiska komisarza.

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze