Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Komisja Europejska: Groźby Gazpromu są nie do zaakceptowania

mg 19:36 27 czerwca 2014
WIKIPEDIA/LEANDRO NEUMANN CIUFFO/CC BY 2.0
Komisja Europejska uważa groźby prezesa Gazpromu, że może "karać" firmy dostarczające gaz na Ukrainę, za zupełnie nie do zaakceptowania - podała KE. Aleksiej Miller ostrzegł, że Gazprom może zmniejszyć dostawy gazu koncernom z Unii Europejskiej, które będą zajmować się rewersem na Ukrainę.

"Komisja (Europejska) odnotowała doniesienia medialne o groźbach prezesa Gazpromu (Aleksieja) Millera, by "karać" firmy dostarczające lub transportujące gaz na Ukrainę. Komisja uważa te groźby za zupełnie nie do zaakceptowania" - napisała rzeczniczka komisarza UE ds. energii Guenthera Oettingera, Sabine Berger.

Miller ostrzegł, że Gazprom może zmniejszyć dostawy surowca tym koncernom z krajów Unii Europejskiej, które będą zajmować się rewersem na Ukrainę (zwrotnym przepływem kupionego od Rosji gazu). 

Tymczasem Berger podkreśliła, iż KE oczekuje, że Gazprom będzie nadal "wiarygodnym" dostawcą i wypełni kontraktowe zobowiązania wobec unijnych partnerów. Zaznaczyła, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby unijne firmy swobodnie dysponowały gazem kupionym od Gazpromu i sprzedawały go klientom w UE lub krajom trzecim, takim jak Ukraina.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Komisja Europejska grozi krajom zaangażowanym w budowę South Stream

Źródło: pap, telewizja republika

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze