Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Komisja edukacji narodowej: dołożono starań, by uczniowie i nauczyciele mogli rozpocząć nowy rok szkolny bezpiecznie

ASy 14:03 1 września 2020
Uczniowie zasiądą w szkolnych ławkach, tak jak przed pandemiąPAP/Piotr Polak
Joanna Borowiak, posłanka PiS i członkini komisji edukacji, w rozmowie na antenie Jedynki powiedziała, że dzieci i nauczyciele „oczekiwali rozpoczęcia roku szkolnego w normalnych warunkach”.

Ponad 4,5 miliona uczniów rozpoczęło dziś rok szkolny, z nich aż 367 tysięcy dzieci rozpocznie naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej.

Uczniowie zasiądą w szkolnych ławkach, tak jak przed pandemią. Będą jednak musieli przestrzegać wielu zasad sanitarnych, między innymi zachowania odpowiedniego dystansu.

Jak zapewniła w radiowej Jedynce Joanna Borowiak, członek komisji edukacji Sejmu RP:

- Poprzez konsultacje z dyrektorami szkół, samorządami i spotkaniami z powiatowymi inspektorami sanitarnymi, dołożono wszelkich starań, aby uczniowie i nauczyciele mogli rozpocząć nowy rok szkolny bezpiecznie - oceniła.

- Edukacja zdalna okazała się bardzo przydatna, wręcz konieczna i niezbędna, ale nic nie zastąpi prawdziwego kontaktu nauczycieli z uczniami w warunkach szkolnych - mówię to jako nauczyciel z 26-letnim stażem.

Borowiak dodała, że „wszystko musi odbywać się zgodnie z przepisami, wytycznymi i respektowaniem obostrzeń, które obowiązują”. Stwierdziła, że to pierwsze godziny nowego funkcjonowania szkół, a problemy ze zgłaszanymi kolejkami przed wejściami do placówek są przejściowe.

- Proszę pamiętać, że tego typu sytuacje, zwłaszcza jeśli uczniowie stali na otwartym powietrzu, nie powinny mieć negatywnych skutków - dodała posłanka PiS.

 

 

Źródło: PAP, polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze