Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Komisarz Bieńkowska przemówiła! "(...) czy budujemy CPK, czy przekopujemy Mierzeję... Bzdurne pomysły!"

am 21:36 4 czerwca 2019
Twitter/ @Waldemar Kowal, gdansk.pl
– Chce się nam mówić jak mamy żyć, z kim mamy żyć, czym mamy podróżować, jak mamy jeździć, czy budujemy Centralny Port Lotniczy czy przekopujemy Mierzeję. Po prostu bzdurne pomysły – mówiła podczas gdańskich obchodów 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów komisarz Unii Europejskiej ds. Rynku Wewnętrznego i Usług Elżbieta Bieńkowska.

Elżbieta Bieńkowska brała udział w panelu dyskusyjnym "Samorządowa Europa. Pamięci Pawła Adamowicza", który zorganizowano w ramach gdańskich obchodów 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r.

Bieńkowska wskazała, że "w Polsce robi się duszno".

– Zaczyna być strasznie duszno, w Polsce robi się w tej chwili duszno. W Polsce zaczyna być sytuacja idąca w stronę autorytaryzmu. Chce się nam mówić jak mamy żyć, z kim mamy żyć, czym mamy podróżować, jak mamy jeździć, czy budujemy Centralny Port Lotniczy czy przekopujemy Mierzeję. Po prostu bzdurne pomysły – stwierdziła komisarz Bieńkowska w kontekście zapowiadanych przez rząd inwestycji.

 

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 tys. hektarów zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w pierwszym etapie będzie w stanie obsługiwać 45 mln pasażerów rocznie. W skład CPK wejdą też inwestycje kolejowe: węzeł w bezpośredniej bliskości portu lotniczego i połączenia na terenie kraju, które umożliwią przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Kto spróbuje powstrzymać przekop Mierzei Wiślanej? "Pewne środowiska posuną się bardzo daleko, aby przeszkodzić w realizacji"

 

 

Źródło: Twitter/ @Waldemar Kowal, gdansk.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze