Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Komendant Główny Policji: policjanci bezwzględnie reagują w przypadku ewidentnego łamania prawa

ASy 9:50 29 października 2020
pixabay
W Programie 1. Polskiego Radia gościem był dziś Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk.- Policjanci bezwzględnie reagują w przypadku ewidentnego łamania prawa - mówię tu o skandalicznych atakach na obiekty kościelne. Zero tolerancji dla tego typu działań - mówił

- Policjanci bezwzględnie reagują w przypadku ewidentnego łamania prawa - mówię tu o skandalicznych atakach na obiekty kościelne. Zero tolerancji dla tego typu działań - mówił  Komendant Główny Policji, który był gościem Programu 1 Polskiego Radia podkreślił, że nie zgadza się ze stwierdzeniem, że policja działa "za miękko".

- Tam gdzie dochodzi do przypadków agresji czy dewastacji, tam reakcja policji jest zawsze zdecydowana - mówił.

- Do tej pory zatrzymaliśmy blisko 80 osób w związku z agresywnymi zachowaniami podczas protestów. Prowadzimy ponad 100 postępowań ws. dewastacji obiektów - poinformował. - Zapewniam, że w każdym przypadku agresji czy dewastacji reakcja policji jest natychmiastowa - zapewnił.

Gen. Jarosław Szymczyk podkreślił przy tym, że policjanci "mają świadomość tego, że w Polsce obowiązuje cały szereg obostrzeń w związku z pandemią". - Zgromadzenie powyżej 5 osób to wykroczenie, a nie przestępstwo. Wykroczenie nie daje podstaw policjantom do zatrzymania - tłumaczył.

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze