Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejny sukces MEN! We wszystkich szkołach w Polsce bez problemu odbyły się dzisiejsze egzaminy!

sm 11:26 12 kwietnia 2019
We wszystkich szkołach odbyły się dzisiaj egzaminy gimnazjalne, nie było żadnych zakłóceń - poinformowała minister edukacji narodowej Anna Zalewska w piątek na konferencji prasowej.

Uczniowie III klas gimnazjalnych w piątek po godzinie 9 przystąpili do egzamin z języka obcego – trzeciej i ostatnia część obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego.

 

Piątek jest piątym dniem strajku nauczycieli.

 

"Dzisiaj kolejny trzeci dobry dzień. Mam nadzieję, że przede wszystkim bardzo dobry dla uczniów. We wszystkich szkołach odbyły się dzisiaj egzaminy, nie było żadnych zakłóceń" - powiedziała minister edukacji w piątek na konferencji prasowej.

 

Egzamin z języka obcego przeprowadzany jest na dwóch poziomach. Najpierw jest egzamin na poziomie podstawowym. Następnie po przerwie gimnazjaliści przystąpią do testu na poziomie rozszerzonym. Jak poinformowała minister edukacji uczniowie mają już za sobą egzamin na poziomie podstawowym. przed nami druga część - poziom rozszerzony" - powiedziała.

 

Do egzaminu z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym ma obowiązek przystąpić każdy gimnazjalista. Na poziomie rozszerzonym jest obowiązkowy tylko dla tych, którzy wybrali język, jakiego uczyli się w szkole podstawowej. Mogą do niego przystąpić także pozostali gimnazjaliści, jeśli zechcą sprawdzić swe umiejętności językowe.

 

"Odbieramy setki telefonów od rodziców (...). Dla tych, którzy nadzorowali egzaminy i nadzorują wielkie podziękowania od rodziców, za to, że byliście przy dzieciach, że jesteście przy dzieciach. I podziękowania dla wolontariuszy, podziękowania dla dyrektorów, podziękowania dla nauczycieli, którzy są przy swoich uczniach, podziękowania dla kuratorów i wojewodów za trzy dni pracy dla dobra dziecka" - powiedziała szefowa MEN.

 

W ubiegłym tygodniu minister edukacji narodowej Anna Zalewska podpisała nowelizacje rozporządzeń w sprawie organizacji egzaminów zewnętrznych (egzaminu gimnazjalnego, ósmoklasisty i matur). Zgodnie z nim w skład komisji egzaminacyjnych i nadzorujących przebieg egzaminów w szkołach wejść mogą nauczyciele z innych szkół, a także każda osoba mająca kwalifikacje pedagogiczne. 

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze