Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejny dzień pielgrzymki Suwałki – Wilno. "Szczęśliwi stanęliśmy u bram Wileńszczyzny"

pmb 18:01 19 lipca 2019
Telewizja Republika/ks. Jarosław Wąsowicz SDB
Zapraszamy do przeczytania relacji z kolejnego dnia pielgrzymki Suwałki – Wilno. Ks. Jarosław Wąsowicz w niezwykle poetycki i ciekawy sposób opisuje kolejny etap fascynującej podróży z panem Bogiem.

Piąty dzień naszego pielgrzymowania do Ostrej Bramy rozpoczęliśmy w Mereczu już o godz. 6.30 czasu litewskiego. Czekała nas perspektywa pokonania 35-kilometrowej trasy. Jest ona najdłuższa i zarazem najtrudniejsza na naszym pątniczym szlaku. Na szczęście Pan Bóg pobłogosławił nam wspaniałą pogodą. Większość dnia maszerowaliśmy boczną trasą przez pięknie okwiecone pola, lasy, niewielkie miejscowości, realizując duchowy program przewidziany na trasie naszych rekolekcji w drodze.

dsc_0009_670

Na miejsce noclegu dotarliśmy zmęczeni, ale i szczęśliwi zarazem. Dziś pielgrzymka została przepołowiona. Za nami pięć dni pielgrzymowania i tyleż samo zostało nam dni wędrowania do Ostrej Bramy. Szczęśliwi także i z tego powodu, że stanęliśmy u bram Wileńszczyzny. Jutro będą nas na trasie licznie witać nasi rodacy. W drodze do Ejszyszek zatrzymamy się w takich miejscowościach, jak Widzieniańce, Kjucie, Koleśniki, Dawgidańce, Purwiany.

img_6354_670

Dzień zakończyliśmy wspólną modlitwą i pamiątkowym zdjęciem dzieci ze wszystkich grup pielgrzymkowych. Jest ich sporo. Dzielne i silne, aż serce rośnie. Chętnie włączają się w animację Mszy świętej czy też w prowadzenie różańca lub koronki do Miłosierdzia Bożego na trasie. Najważniejsze, że dzięki odważnym rodzicom poznają już w tym wieku smak pielgrzymowania. Na pewno wyda to w przyszłości dobre owoce.

img_6611_670

Po zakończeniu Apelu Jasnogórskiego chętni pielgrzymi spotkali się na miejscowym cmentarzu. Od kilkunastu już lat modlimy się przy polskich grobach, zwłaszcza przy kwaterze żołnierzy walczących o polskie granice wschodnie w latach 1919-1923. Przed wojną Orany były miasteczkiem granicznym i należały do powiatu wileńsko-trockiego województwa wileńskiego. Obecnie miasto jest siedzibą rejonu orańskiego i liczy ok. 10 tys. mieszkańców. W Oranach znajduje się drewniany kościół pw. św. Michała Archanioła, który został wybudowany w 1786 roku przez Michała Brzostowskiego, jako filialny parafii daugowskiej.

img_6731_670

Zapraszamy do przesyłania w komentarzach intencji, które zawierzymy w modlitwie różańcowej na pielgrzymim szlaku. Już jutro relacja z pierwszego dnia wędrowania po naszej ukochanej Wileńszczyźnie.

ks. Jarosław Wąsowicz SDB

Źródło: Telewizja Republika/ks. Jarosław Wąsowicz SDB

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze