Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejne pomysły Hołowni: Rząd podczas epidemii powinien zapewnić hotele dla ofiar przemocy domowej

A.N. 16:35 4 kwietnia 2020
Gazeta Polska/ Tomasz Hamrat
Epidemia koronawirusa niewątpliwie wpływa na ludzkie zachowania i deorganizuje wiele dziedzin życia. Kandydat na prezydenta Szymon Hołownia uważa, że izolacja domowa wpływa na wzrost przemocy w wielu rodzinach. Według niego państwo powinno zorganizować na czas epidemii specjalne hotele dla osób dotkniętych takim problemem. Swojego pomysłu nie poparł jednak żadnymi merytorycznymi danymi.

Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa staje się coraz trudniejsza. WHO wskazuje, że  zachorowało już ponad milion ludzi. Kandydat na prezydenta RP Szymon Hołownia postanowił jednak odnieść się do psychologicznego aspektu . Dodając hasztag #StopEpidemiiPrzemocy, stwierdził, że "rośnie przemoc domowa".

W trakcie sobotniej  konferencji prasowej nie padły jednak żadne konkretne dane, wskazujące na wzrost zjawiska przemocy domowej w Polsce podczas epidemii koronawirusa. Podkreślił jedynie, że "nie mamy jeszcze oficjalnych danych", a posiłkował się liczbami z Francji i Wielkiej Brytanii. 

Na Twitterze kandydata pojawił się także wpis, w którym zaznaczył, że  państwo powinno obecnie zapewniać hotele ofiarom przemocy domowej.

– Ta epidemia ma bardzo poważny wymiar psychologiczny. Rośnie przemoc domowa, liczba tragedii będzie rosła. Państwo powinno zapewnić hotele dla ofiar przemocy domowej, żeby odciąć je od sprawców – napisał Hołownia. Wypowiedź ta odbiła się szerokim echem wśród internautów.

 

 

Źródło: Twitter

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze